החזר מס - החזרי מס הכנסה לשכירים חינם - בדיקת החזרי מס וייעוץ פקידי שומה במס הכנסה

באופן כללי, לא מעט נהגים זכאים להחזרי מס בנסיבות מסויימות, ביניהם נהגי משאיות. באילו מקרים מדובר? מהי הזכאות? האם משאיות למכירה מזכות גם? למאמר המלא >

החזרי מס / הנחות מס אלו הם החזרה של מיסים עודפים ששולמו לממשלה. כאשר חבות המס הכוללת קטנה מהסכום הכולל של המיסים ששולמו מראש או נמשכו, משלמי המיסים הופכים לזכאים להחזר. ניתן לתבוע החזרים על ידי יחידים, כולל משאיות למשל, ששילמו יותר מיסים מאשר הם חייבים.

כך למשל, קיימים לא מעט עובדים בתחום ההובלות המעוניינים לדעת לגבי זכאותם עבור החזרי מס, אך לא יודעים מהיכן להתחיל. במידה והנכם עובדי עבודת כפיים, ניתן לבדוק זכאותכם להחזרי מס, לא בשל היותכם עובדי כפיים, אם כי כתוצאה מעבודה או הוצאות רפואיות למשל, משום ומדובר בעבודה פיזית, בין אם הנכם שכירים או עצמאיים בתחום. מאמר זה נועד לספק תובנות חשובות באם נהגי משאיות מקבלים / זכאים לקבלת החזרי מס וכיצד הם יכולים לנווט במורכבות של מערכת המס.

בדיקת זכאות להחזרי מס בתחום ההובלות

באופן כללי, נהגי משאיות זכאים לקבלת החזרי מס כאשר מדובר בנסיבות ספציפיות. בין הגורמים העיקריים המשפיעים על החזרי המס עבור נהגי המשאיות הוא מצב התעסוקה שלהם. מרבית נהגי המשאיות מתחלקים לאחת מהקטגוריות הבאות:

  • בעלים
  • נהגי חברה

כאשר מדובר בבעלים, הם עצמאים המחזיקים במשאיות ומתפעלים אותם. הם אחראים לתשלום מיסים משוערים והם יכולים לנכות מהכנסתם הוצאות עסק כמו למשל הוצאות תחזוקה, הוצאות דלק, ביטוח ותשלומי משאיות למשל, מה שעשוי לסייע בהפחתת חבות המס הכוללת שלהם.

כאשר מדובר בנהגי חברה העובדים בחברת הובלות, בדרך כלל המיסים שלהם מנוכים על ידי המעסיק מתלושי השכר לאורך כל השנה.

באילו מקרים ייתכן ניכוי מס הכנסה בסכומים יותר גבוהים ממה שנדרש?

  • כאשר במהלך שנת המס נולד ילד לעובד והוא טרם הספיק לעדכן בנושא את המעסיק שלו במהלך שנת המס.
  • כאשר קורה מצב בו לא הגיש העובד בקשה עבור הקלה בחישוב המס, כמו למשל בקשה עבור נקודות זיכוי (לדוגמה לימודי תואר למשל), זיכוי ממס (בעקבות תרומה למשל), פטור ממס הכנסה ועוד.
  • כאשר לא בוצע תיאום מס בעקבות תעסוקת עובד במספר מקומות עבודה.

האם משאיות למכירה מזכות בהחזרי מס?

כאשר מדובר על משאיות למכירה, באופן כללי אין החזר מס בצורה ישירה. יחד עם זאת, ישנם מקרים מסויימים בהם הטבות מס עשויות להיות מוצעות, כמו למשל פחת ורווחי הון, החזרי מס על מכירה, הוצאות העסק ועוד.

למשל, בעניין החזרי מס ממכירה, בתחומי שיפוט מסויימים כאשר נמכרת משאית, עשוי לחול מס מכירה על העסקה הספציפית. במידה והמשאית נרכשה במקור ושולם עליה מס מכירה, ולאחר מכן בתוך פרק זמן מסויים היא נמכרת, ייתכן ותהיו זכאים להחזר מס מכירה. יחד עם זאת, נדרשת עמידה במספר קריטריונים וביצוע הנהלים הדרושים על ידי רשות המיסים.

לסיכום, החזרי מס מהווים חלק בלתי נפרד מההיבט הפיננסי של נהגי המשאיות, ומאפשרים להם לגבות מיסים עודפים ששולמו ולשפר את תזרים המזומנים שלהם. בין אם הנכם נהגי חברה או בעלים, חשוב להבין את הקריטריונים לזכאות.


צור קשר!

Back to Top