החזר מס - החזרי מס הכנסה לשכירים חינם - בדיקת החזרי מס וייעוץ פקידי שומה במס הכנסה

החזרי מס לשכירים

החזרי מס לשכירים - מידע מפורט אודות הנושא, בדגש על החזרי מס.

תוכן [ הסתר ]

כאשר מס הכנסה מבצע גבייה משכירים, הוא לעיתים קרובות אינו מתחשב בגורמים שונים שהמדינה החליטה שקיומם צריך להקל את נטל המס על האזרח. במקרים בהם התקיימו אותם גורמים, ניתן לדרוש ממס הכנסה החזרי מס רטרואקטיביים בגין תשלומי יתר של מיסים. הפרט המעניין הוא שאחוזים גבוהים מאד מהאוכלוסיה זכאים להחזרי מס אלו, אך רוב הזכאים מעריכים כי לא מגיע להם החזר מס כלל, או שמגיעים להם החזרי מס קטנים, ולכן הם כלל לא טורחים לבדוק את הנושא.

בדיקת זכאות להחזרי מס נשמעת כמו תהליך ארוך ומייגע, אך למעשה מדובר בתהליך פשוט למדי, שכולל מענה על מספר שאלות פשוטות הבודקות האם מתקיימים אחד או יותר מן התנאים העשויים לזכות אותך באותם החזרי מס נכספים. מאחר ומדובר בתהליך תשאול פשוט יחסית, לעיתים קרובות אפילו לא תידרשו לצאת מן הבית על מנת לבצע את בדיקת הזכאות הראשונית. במידה ויתברר כי אכן מגיע לך החזר מס, אז יתכן כי יהיה עליך להשיג אישורים שונים המאשרים את קיום הסיבה להחזר המס, אך גם כאן אין מדובר בעבודה קשה מדי - והשכר בצידה יכול להיות נאה מאד.

הערכת הסיכוי לקבלת החזר מס

על מנת להקל עליכם את התהליך, הוכן עבורכם שאלון פשוט שמטרתו להעריך את הסכויים לכך שמגיע לכם החזר מסויים. במידה ויתברר כי אכן קיים סיכוי גבוה לקבלת החזרים, אז תקבלו את האפשרות להפנות את פנייתכם אל חברות שיוכלו לטפל עבורכם בפרטים הבירוקרטיים הנוגעים להחזר.

1
2

 
הצג הכל 
ביטוח

כל מה שרציתם לדעת על החזרי מס בתחום הביטוח.

הוצאות שכיר

שכירים רבים לא מודעים לעובדה כי קיימות הוצאות אותן ניתן להכיר כהוצאות מוכרות, כלומר שבעת תשלום מס הכנסה, מנכים את סכום ההוצאה המוכרת מן ההכנסה, והשכיר

החזר מס למשקיע

בשוק ההון

החזרי מס לחיילים

בשירות סדיר וחיילים משוחררים

החזרי מס לפי מקום מגורים

לפי סעיף 34 בפקודת מס הכנסה, זכאי כל תושב ישראלי לזיכוי במס הכנסה בצורת שתי נקודות זיכוי.

הנהלת חשבונות

כל מה שרציתם לדעת על החזרי מס בתחום הנהלת החשבונות.

הפסקת עבודה

קיימים מספר מצבים בהם עובד שכיר מפסיק את עבודתו במהלך השנה. מצבים אלו יוצרים לעיתים קרובות חוסר איזון בהכנסותיו של העובד, היוצרים כמעט תמיד מצב של תשל

זכויות חייל משוחרר

לפי סעיף 39א ניתנות נקודות זיכוי ממס הכנסה לחייל משוחרר בגין הכנסתו במשך 24 החודשים הראשונים שלאחר החודש שבו סיים החייל את שירותו הסדיר.

זכויות עולה חדש

לפי סעיף 35 בפקודת מס הכנסה ניתנת לעולה חדש הטבה באמצעות נקודות זיכוי ממס הכנסה במשך 42 החודשים הראשונים מיום עלייתו ארצה.

ילדים מיוחדים

המדינה תומכת במשפחות להם ילדים הסובלים ממצבים שונים של הפרעות קשב, הפרעות ריכוז, הפרעות למידה, היפראקטיביות, אוטיזם ובעיות בריאות.

1
2

 
הצג הכל 

צור קשר!

Back to Top