החזר מס - החזרי מס הכנסה לשכירים חינם - בדיקת החזרי מס וייעוץ פקידי שומה במס הכנסה

כל אדם אשר רוכש משכנתא צריך לבטח את עצמו בנוסף בביטוח משכנתא אך האם ידעתם שקיימת זכאות להחזרי מס על המשכנתא שלכם? היכנסו עכשיו ותקראו את כל המידע!

על פי החוק בישראל ובמדינות מתוקנות ברחבי העולם, ישנה חובה לרכוש ביטוח משכנתא וכן ביטוח חיים, כאשר אי רכישת ביטוחים אלו למעשה תמנע ממכם לקבל סופית את המשכנתא. כמו כן, חשוב לדעת כי קיימים החזרי מס על משכנתאות, בעוד כי החזר מס על משכנתא מגיע ישירות לעו"ש.

אנשים רבים מתבלבלים בין ביטוח משכנתא לבין ביטוח חיים, כאשר הראשון נועד לוודא שהלוואת הבית מוגנת, בעוד שהשני נועד לבטח במקרה של חלילה אובדן כושר עבודה או אפילו מוות, פציעות, מחלות ועוד. בתוך כך, ביטוח משכנתאות בעצם מגן המלווה (הבנק) במקרה שהלווים מאבדים את יכולתם לעמוד בתשלומים החודשיים של החזרי המשכנתא. ככלל, ביטוח המשכנתא מחולק ל-2 רכיבים שונים:

  • ביטוח מבנה: כשמו כן הוא, ביטוח זה כולל נזקים הנגרמים למבנה שעליו רשומה המשכנתא בעקבותיהם הערך של הנכס עשוי לרדת.
  • ביטוח חיים: כולל את הכיסוי שהבנק ימשיך לקבל החזרים חודשיים במקרים של אובדן כושר עבודה, פציעות, מחלות, חלילה מוות וכולי.

ביטוחי משכנתא - על מה אנחנו באמת משלמים?

כאשר מדברים על ביטוח חיים וכן ביטוחי מבנה, למעשה מתכוונים לכך שמבקש המשכנתא בוחר לרכוש את שני הביטוחים הנ"ל, או שמא הוא מעדיף לרכוש רק אחד מהם (ביטוח חיים או ביטוח מבנה). בתוך כך, מטרת הביטוח היא בעצם להגן על הבנק. כיצד? באמצעות הבטחה שאם יקרה משהו לנכס או ללווים, הבנק עדיין יקבל את הכסף המגיע לו.

חשוב לציין, על פי החוק בישראל, הבנקים אינם רשאים לחייב את הלקוחות שלהם לרכוש ביטוח חיים וביטוח מבנה במסגרות של הלוואות עד 30,000 ₪. כמו כן, אם בעבר שילמתם על ביטוחים אלו, עברו השנים וכעת נותרו לכם פחות מ-30,000 ₪ להחזיר לבנק, הבנק מחויב בחוק להודיע לכם שיש לכם אפשרות לבטל את הביטוחים שרכשתם בעבר.

מי זכאי להחזר מס ?

לא עומדים בהחזרים החודשיים? מה אם היינו אומרים לכם שאפשר לקזז את ולהקטין אל החזרי המשכנתא? כיצד זה עובד? בצורה של החזרי מס על ביטוחי משכנתא של נכס. בפועל, זה בדיוק כמו לקבל כסף חזרה.

ע"פ סעיף 45א לפקודת מס הכנסה, הטבת המס עומדת על 25% מתשלומי הפרמיה. זאת, בעבור התשלומים שהאדם שילם בכל שנה עבור ביטוח החיים. חשוב לדעת, החזרי מס אלו ניתנים לדרישה בצורה רטרואקטיבית עד 6 שנים אחורה. עכשיו, דמיינו את עצמכם מקבלים 4,000 – 6,000 ₪ ומעלה רטרואקטיבית.

כיצד ניתן להגיש בקשת החזר מס?

הגשת בקשה להחזר מס צריכה להתבצע מול רשות המיסים, כאשר ההמלצה הכי נכונה היא לקבל סיוע מאת חברות פרטיות העוסקות בהכוונה וליווי בתהליך. במילים פשוטות, החזר מס הוא הדרך של המדינה לעודד את האזרחים לבצע כל מיני פעולות רווחה שונות, כולל פעולות אשר כמובן משפרות את רווחתם של האזרחים.

על מנת לשפר את רווחתכם ולקבל כסף המגיע לכם כחוק, מומלץ להיעזר בחברות פרטיות אשר כוללות אנשי צוות כמו עורכי דין, יועצי מס, יועצי משכנתאות וכולי. בעוד שהבקשה תטופל תוך טווח של מספר שבועות עד מס' חודשים, חשוב להתאזר בסובלנות וכן לצרף את כלל המסמכים הנדרשים לבקשה.

לסיכום, זה נכון שמאוד יקר לרכוש נכס, במיוחד בשוק הנדל"ן של היום בישראל ובעולם, אבל ניתן גם לקזז חלק מהעלויות הכרוכות ברכישת דירה. לכן, אל תוותרו על בדיקה רטרואקטיבית של 6 שנים אחורה – ייתכן שמגיעים לכם אלפים של שקלים ישירות לעו"ש!


צור קשר!

Back to Top